I Love Puszcza – zakończyła się akcja Greenpeace

I Love Puszcza - kolejna akcja GreenpeaceNarodowy Park Białowieski zajmuje jedynie 17 proc. Puszczy Białowieskiej najmniej skażonego cywilizacją terenu w Polsce oraz najbardziej dziewiczego lasu na terenie całej Europy. Pozostały teren nie jest objęty żadną ochroną.

A z tym nie mogą pogodzić się członkowie organizacji Greenpeace. Dlatego też robią wszystko, by zwrócić uwagę społeczeństwa i urzędników na problem Puszczy Białowieskiej. Wczoraj, 19 września 2010 roku, odbyła się kolejna akcja zainicjowana przez wolontariuszy. Miała na celu zebranie podpisów pod projektem zmiany w ustawie o ochronie przyrody. Zmiana ta umożliwiłaby poszerzenie granic Parku, a dzięki temu objęcie ochroną większego terytorium Puszczy Białowieskiej.

Greenpeace zbierało podpisy w 14 polskich miastach, zachęcając przechodniów do poparcia tej inicjatywy. Do akcji przyłączyły się: Gdańsk, Poznań, Częstochowa, Olsztyn, Chorzów, Bydgoszcz, Kraków, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Lublin, Łódź, Bielsko-Biała i sam Białystok.