Białystok w obiektywie

Białystok w obiektywieWszyscy, którzy są miłośnikami urody Białegostoku, będą mogli pokazać ją, na własny sposób. Doskonałą okazją do tego jest organizowany przez Miasto Białystok konkurs fotograficzny.

Mogą w nim wziąć udział wszyscy, którzy mniej lub bardziej amatorsko zajmują się fotografowaniem. Muszą jednak pamiętać, by okiem obiektywu uchwycić wszystko to, co w Białymstoku najpiękniejsze, z czym się identyfikują i co jest dla nich ważne. A mają tylko 10 szans, bo każdy uczestnik konkursu może przesłać do 10 zdjęć, które wykonał samodzielnie, koniecznie w 2010 roku. Zdjęcia muszą być oryginalne i nie oceniane nigdy wcześniej, w żadnych innych konkursach. Przy wyborze najlepszego zdjęcia 50 proc. oceny stanowić będzie zgodność obrazu z tematyką, a pozostała część stanowić będzie o inwencji twórczej autora. Walczyć jest o co, ponieważ do zgarnięcia są 3000 zł w ramach pierwszej nagrody, 2500 zł – druga nagroda i 1500 zł jako uhonorowanie trzeciego miejsca.

Uczestnikiem konkursu „Białystok – Moje Miasto” może być każdy, za darmo. Wszyscy chętni proszeni są o nadsyłanie prac do 15 stycznia 2011 roku na adres Biura Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Zdjęcia nadesłane do konkursu mają szansę stać się częścią publikacji książkowej o mieście Białystok. Zostaną też zamieszczone na stronie internetowej miasta oraz pokazane na wystawie pokonkursowej.