Podlaski Ogród Ziołowy

Podlaski Ogród ZiołowyPlanujesz wypoczynek na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku? Idealnym miejscem będzie nowo otwarty Podlaski Ogród Ziołowy. Nietypowe miejsce, w otoczonej lasem wiosce na Podlasiu, z pewnością spodoba się fanom agroturystki. Do tego poznać można tajniki zielarstwa i ekologicznej uprawy ziemi.

Koryciny – mieszka tu zaledwie kilkaset osób. Niewielkie chaty, urokliwy kościółek i pola pszenicy, wszystko to daje wrażenie, jakby czas tu się zatrzymał. W tak nietuzinkowym miejscu powstał niezwykły ogród botaniczny, w którym królują zioła. Pomysłodawcą tego ekologicznego gospodarstwa agroturystycznego jest Mirosław Angielczyk, który obok posiada fabrykę, zajmującą się produkcją ziołowych herbat i produktów ekologicznych.

Z Korycin do Puszczy Białowieskiej jest około o 70 km, dlatego wycieczka tam nie stanowi dużej trudności. W ogrodzie uprawianych jest ponad 700 gatunków roślin leczniczych, np.

  • korzeń biedrzeńca,
  • liście marwy,
  • głóg,
  • mięta.

Część z nich można kupić w sklepie zielarskim. Ośrodek oferuje także suszenie zebranych w lesie owoców, ziół oraz grzybów.

Przy Podlaskim Ogrodzie Ziołowym funkcjonuje Gospodarstwo Agroturystyczne „Ziołowy Zakątek”, które posiada 10 pokoi dwuosobowych, 4 trzyosobowe oraz pojedyncze pomieszczenia wieloosobowe. Istnieje również możliwość wynajęcia stuosobowej sali oraz miejsca na imprezy plenerowe. Wszystko zachowane jest w folklorystycznej konwencji. Klienci mogą skorzystać z sauny oraz wysłuchać prelekcji o zielarstwie. Produkty serwowane w bufecie, pochodzą w głównej mierze z gospodarstwa.

Podlaski Ogród Ziołowy jest największym tego typu ogrodem w Polsce i jednym w województwie podlaskim. Został uznany za trzydziesty szósty ogród botanicznych w kraju. Kompleks botaniczny oficjalnie otwarto 19 czerwca 2011 podczas „II Nadbużańskich Ziołowych Spotkań”.