Zakończyły się Podlaskie Targi Turystyczne

Do tradycji Podlasia należą już Podlaskie Targi Turystyczne, które organizuje Regionalna Organizacja Turystyczna. Tegoroczne odbyły się w dniach 18-20 marca, a ich siedzibą stała się Hala Sportowa Uniwersytetu Białostockiego.

Jak co roku w targach, jedynej tak dużej imprezie turystycznej, wzięli udział przedstawiciele branży turystycznej w województwie: organizacje turystyczne, przedstawiciele bazy noclegowej i gastronomicznej, touroperatorzy, agenci turystyczni, przewoźnicy, producenci sprzętu turystycznego i sportowego i przedsiębiorcy oferujący inne usługi turystyczne. Oprócz przedstawicieli Podlasia, swoje wystawy prezentowali przedsiębiorcy związani z turystyką w kraju i z zagranicy (Litwy, Białorusi, Czech, Słowacji, Ukrainy, Rosji). W sumie setki wystawców zachęcały do skorzystania z ich usług.

Tegoroczne, VI już podlaskie targi zgromadziły też tysiące odwiedzających. Mogli oni nie tylko zdobyć mapy, broszury i informatory turystyczne, ale także wziąć udział w degustacjach regionalnych przysmaków – miodów, świeżo upieczonego chleba. W Białymstoku odbyły się również pokazy masażu tajskiego.

Po raz pierwszy na targach zorganizowano także Dzień Białostocki (19 marca). Obok wydarzenia odbywało się kilka imprez towarzyszących, konkursy dla dzieci, pokazy tańca, zwiedzanie Białegostoku, wystawy zdjęć.